سن مناسب کاشت ایمپلنت

سن مناسب کاشت ایمپلنت : کاشت ایمپلنت دندان به منظور پر کردن جای خالی دندان انجام می گیرد. دندان به هر دلیلی ممکن است از بین برود و جای خالی آن علاوه بر به مخاطره انداختن سلامت دهان و ایجاد اختلال در امر جویدن غذا به لحاظ ظاهری نیز زیبایی چهره فرد را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

 

سن مناسب کاشت ایمپلنت

 

کاشت ایمپلنت دندان از چه سنی امکان پذیر است ؟

از دست دادن دندان می تواند در هر سنی اتفاق بیفتد و در این صورت پر کردن جای خالی دندان ضرورت می یابد.

از آنجایی که در سنین کودکی و نوجوانی ، کودکان دائما در حال فعالیت بدنی می باشند بروز حوادثی که منجر به از دست دادن دندان در آن ها شود بسیار بالا است.

همچنین دندان های کودکان به دلیل مصرف زیاد شکلات و شیرینی و عدم استفاده صحیح از مسواک بسیار مستعد پوسیدگی بوده و به دنبال آن از دست رفتن دندان اتفاق خواهد افتاد.

در صورتیکه کودک دندان شیری خود را از دست داده باشد نیازی به نگرانی نیست ، زیرا به زودی دندان های دائمی جایگزین آن می شوند.

اما چنانچه دندان دائمی کودک از بین رفته باشد ، ممکن است والدین به فکر پر نمودن جای خالی دندان باشند و اینگونه تصور نمایند که از طریق کاشت ایمپلنت می توانند مشکل فرزند خود را حل کنند.

کاشت ایمپلنت دندان در سنین بالا محدودیتی ندارد ، اما این نکته بسیار حائز اهمیت است که هرگز نباید پیش از به پایان رسیدن سن رشد اقدام به کاشت ایمپلنت دندان نمود.

آیا می توان پیش از اتمام سن رشد ، اقدام به کاشت ایمپلنت دندان نمود ؟

خیر ، از آنجا که در طول فرآیند کاشت ایمپلنت می بایست ایمپلنت به طور مستقیم به استخوان فک اتصال یابد ، لذا کاشت ایمپلنت مستلزم اتمام رشد تمامی استخوان ها و دندان ها می باشد.

سن مناسب کاشت ایمپلنت دندان در کودکان به رشد استخوان ها بستگی دارد.

در سنین کودکی هنوز رشد دندان ها و استخوان ها فعال است و ایمپلنت نمی تواند خود را با بافت های در حال رشد هماهنگ سازد ، بنابراین پیش از پایان یافتن سن رشد ، نمی توان اقدام به کاشت ایمپلنت دندان نمود.

 

 

 

 

 

 

درباره dreblaghian

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
Visit Us On TwitterVisit Us On Instagram