مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان : برای بهبود و ترمیم دندان جراحی شده نیاز است که بیماران پس از ایمپلنت دندان نکات مراقبتی را رعایت کنند تا مشکلی برایشان به وجود نیاید.

در واقع ایمپلنت یک استوانه فلزی است که داخل استخون فک قرار می گیرد تا جایگزین ریشه از دست رفته دندان باشد.

برای اینکه ایمپلنت بتواند به خوبی جای دندان طبیعی را پر کند و بیمار احساس ناراحتی نداشته باشد نیاز است تا مراقبت هایی انجام شود.

 

مراقبت-های-بعد-از-ایمپلنت-دندان

نکات و مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان :

  • استفاده از دهان شویه مخصوص و دهان شویه ضدعفونی کننده
  • عدم استفاده از غذاهای جویدنی و شکستن خشکباری چون گردو ، فندق و غیره با دندان
  • وجود خون در بزاق دهان تا 24 ساعت طبیعی است و برای کاهش جریان خون توصیه می شود یک تکه گاز را روی دندان قرار دهید و فشار آرامی به گاز وارد کنید ، در صورت خونریزی شدید حتماً به دندانپزشک مراجعه کنید.
  • حداقل تا دو هفته سیگار و دخانیات دیگری مصرف نکنید.
  • برای کاهش تورم سر خود را بالا نگه دارید و هنگام‌خواب از بالش بلندتر استفاده کنید و در روزهای اولیه فعالیت خود را کاهش دهید ، برای کاهش تورم می توانید از کیسه یخ نیز استفاده کنید .
  • دقت داشته باشید که کیسه  یخ را بیش از 10 دقیقه روی صورت قرار ندهید و حداقل 10 دقیقه برای استفاده مجدد از کیسه آب یخ صبرکنید.

درد پس از جراحی کاشت دندان :

درد در هر فردی بستگی به آستانه تحمل متفاوت است. نمی توان اعلام کرد که تمامی افراد پس از ایمپلنت دندان ، میزان درد یکسانی دارند.

میزان درد با توجه به نحوه جراحی ، شدت بریدگی ، دستکاری کردن نسوج سخت و نرم ، ابزارهای جراحی و غیره در افراد متفاوت می باشد.

درد در ساعات اولیه برای برخی از افراد غیرقابل تحمل است و نیاز است که مسکن هایی قوی مصرف نمایند.

در چنین شرایطی افراد به مصرف خودسرانه دارو روی می آورند که بسیار اشتباه است و باید داروهایی مصرف کنند که دندانپزشک تجویز کرده است.

بنابراین از داروهای تجویز شده ای چون مسکن و آنتی بیوتیک تنها در مواقع نیاز و راس ساعت استفاده کنید و مصرف خودسرانه مسکن ها را فراموش کنید.

درباره dreblaghian

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
Visit Us On TwitterVisit Us On Instagram