پرسش و پاسخ کامپوزیت دندان

پرسش و پاسخ کامپوزیت دندان : از کامپوزیت ونیر برای زیبایی ساختار و رنگ دندانها استفاده می شود و با توجه به هزینه مناسبی  که دارند ، این روزها مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته اند.

دقت داشته باشید که کسب یک نتیجه ایده آل مستلزم نصب صحیح کامپوزیت ونیرها و استفاده از مواد با کیفیت بالا می باشد به همین دلیل در مرحله اول باید یک دندانپزشک زیبایی ماهر را انتخاب نمایید .

با توجه به گسترش استفاده از  کامپوزیت برای زیبایی لبخند ، پرسش و پاسخ کامپوزیت دندان از سوی متقاضیان مورد توجه است که در این مقاله به رایج ترین آن ها پاسخ خواهیم داد .

سوال : چه افرادی مناسب کامپوزیت ونیر هستند ؟

 • پاسخ : کامپوزیت برای تمامی افراد قابل استفاده نیست زیرا این روش نیز مانند هر روش زیبایی دیگر با محدودیت هایی همراه است .

اگر دندانها تماس “نوک به نوک” بر روی هم داشته باشند بهتر است از روش های دیگری چون ارتودنسی استفاده کرد.

 

پرسش و پاسخ کامپوزیت دندان

سوال : کاربردهای کامپوزیت چیست ؟

 • پاسخ : کامپوزیت برای اکثریت مشکلات دندان قابل استفاده است ولی شایع ترین کاربردهای کامپوزیت موارد زیر می باشند :
 1. پرکردن فاصله بین دندانها
 2. ترمیم آسیب های دندانی مانند شکستگی دندانها
 3. ترمیم ترک خوردگی های مختصرِ دندان
 4. بهبود لکه های دندانی یا بد رنگ بودن دندان ها

سوال : ماندگاری کامپوزیت دندان چه مدت می باشد ؟

 • پاسخ : ماندگاری کامپوزیت ها همیشگی نیست ولی  در صورتی که بیمار به خوبی نکات مراقبتی و بهداشتی را رعایت کنید ، کامپوزیت ها 5 الی 6 سال نیز دوام دارند. با این نیاز نیاز به پالیش سالانه برای بهبود رنگ، از ضعفهای کامپوزیتها می باشد

بهداشت دهان و دندان از مواردی است که تمامی افراد ملزم به رعایت آن هستند ولی رعایت نکات بهداشتی در افرادی که کامپوزیت انجام داده اند اهمیت بالاتری دارد .

سوال : بهترین مارک کامپوزیت دندان چه مارکی است ؟

 • پاسخ : کامپوزیتها توسط برندها و شرکت های مختلفی تولید می شوند و نوع برند نیز در تعیین هزینه تاثیرگذار است زیرا میزان کیفیت در برندها متفاوت است .

برخی از مارک های کامپوزیت :

 1. ایویکولار آی پی اس
 2. کازمادنت
 3. اولترادنت
 4. بیسکو
 5. جی سی

سوال : قیمت کامپوزیت دندان به چه فاکتورهایی بستگی دارد ؟

 • پاسخ : هر یک واحد از کامپوزیت معادل یک دندان می باشد به همین دلیل برای تعیین هزینه باید مشخص شود چند دندان بیمار نیاز به کامپوزیت دارد .

علاوه بر تعداد واحد کامپوزیت ، نوع کامپوزیت  و دستمزد دندانپزشک و همچنین نیاز به مراحل لابراتواری اضافه تر نیز در تعیین هزینه تاثیرگذار هستند .

 

 

 

درباره dreblaghian

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
Visit Us On TwitterVisit Us On Instagram